eSIM чи SIM ? Що обрати ?
Що таке SIM та eSIM?
Мало хто знає, що являє собою eSIM, чим вона відрізняється від звичайної сімки, а також які пристрої та оператори підтримують eSIM. Настав час у цьому розібратися.
У перших мобільних телефонах взагалі не було SIM-картки. Оператори перед продажем програмували телефони, щоб вони працювали у потрібній мережі. Таким чином, вся інформація про зв'язок зберігалася на пристрої, а користувачі не мали можливості швидко змінити номер і оператора.
Що таке SIM-карта: це шматок пластику, на який нанесено мікросхему. З роками зменшувався лише її розмір, але принцип роботи залишався незмінним.
З eSIM операторам більше не потрібно продавати фізичні SIM-картки. Натомість вони продають набір зашифрованих даних, які клієнт вводить на своєму пристрої.
Що таке eSIM: це вбудована у гаджет мікросхема, яка емулює SIM-картку. Словосполучення розшифровується як embedded-SIM, тобто «вбудована сімка». Поняття SIM-карта з'явилося 1991 року після ухвалення відповідного стандарту. Саме з цього моменту телефони почали робити роз'єм для встановлення симкарти.
Розміри Sim-карт зліва направо: miniSIM, microSIM, nanoSIM та чіп eSIM.
Чому eSIM краще за звичайну SIM-картку
З eSIM виробникам смартфонів не треба проектувати слот для сім карти, який займає додаткове місце. І якщо в телефонах ця проблема носить несуттєвий характер через великі розміри пристрою, то в маленьких гаджетах вільний простір на вагу золота.
Оскільки eSIM це лише набір даних, у користувачів з'являється можливість швидко змінювати сімку та оператора. Для цього не треба ходити до магазину. Все можна оформити через інтернет.
У налаштуваннях телефону лише потрібно поміняти профіль. Цю можливість насамперед оцінять мандрівники.
Теоретично, на пристрої одночасно можна використовувати кілька віртуальних SIM-карток. Однак для цього в смартфоні має бути більше одного радіомодуля.
Які iPhone, iPad та Apple Watch підтримують eSIM
Як це часто буває, про eSIM почали активно говорити після того, як Apple запровадила цю технологію у свої пристрої.
Зараз eSIM підтримують такі моделі Apple Watch, iPhone та iPad.
iPhone:
■ iPhone XS та нові покоління
iPad:
■ iPad Pro 3-го покоління та новіше, iPad Air 3-го покоління та новіше, iPad 7-го покоління та новіше, iPad mini 5-го покоління та новіше.
Apple Watch:
■ Series 3 та новітні покоління
Крім eSIM, Apple ще має власну SIM-карту. Apple SIM представили у 2014 році.
З Apple SIM користувач може у будь-який момент змінити оператора та тариф без необхідності заміни самої SIM-картки. Українські оператори не підтримують Apple SIM
Як використовувати eSIM на двосімковому iPhone
iPhone XS і новіші моделі, підтримують дві SIM-карти, одна з яких це eSIM.
Для налаштування eSIM, потрібно відсканувати QR-код, або завантажити програму оператора, в якому передбачено можливість підключення eSIM, або ввести дані вручну.
Віртуальна SIM-картка може бути основною або використовуватися як додаткова.
У параметрах iPhone також можна налаштувати, який номер використовуватиме для кожного абонента і яка SIM-картка використовуватиметься для інтернету.
Питання безпеки
Зараз багато хто думає, що eSIM може здатися менш безпечною, ніж фізична карта. Це не зовсім так, тому що eSIM у всьому світі пройшли не один етап тестування і було підтверджено, що вони мають такий самий рівень безпеки, як і фізичні SIM-картки.
Крім того, у вас є можливість настроїти сповіщення, якщо хтось спробує видалити вашу eSIM з телефону. Також у рази складніше шляхом махінацій перенести дані з однієї електронної сімки на іншу, доведеться перестворити її заново та пройти низку перевірок в оператора, перш ніж це зробити.
Чи є мінуси eSIM
Так, і головний — це те, що електронні картки підтримуються поки що не у всіх країнах.
Крім того, як згадувалося вище, у вас можуть виникнути труднощі з тим, щоб перенести дані з eSIM вбудованої в один телефон на новий пристрій. Набагато простіше заблокувати стару та зробити нову. У разі потреби можна попросити оператора сповістити ваші контакти про те, що ви змінили номер, або спробувати відновити номер після встановлення нової eSIM.
Щодо операторів, то їм доводиться повністю переглядати свою систему продажу та підтримки. Користувачам перестають ходити до салонів зв'язку, щоб поміняти розмагнічену сімку або купити нову. Тепер достатньо натиснути кілька кнопок на смартфоні і все готово.
Від впровадження eSIM виграють лише користувачі та виробники гаджетів. Таку картку вже давно використовують у США та Китаї. Це зручна технологія, що полегшує багато завдань. Щоб змінити оператора або додати новий номер, достатньо кілька разів тапнути на екрані. Тому вже невдовзі ми всі перейдемо на вбудовані сімки. Це лише справа часу. А ти користуєшся eSIM?